Nejlépe hodnocená místa v Itálii pro karavaning na zimu a jaro

autor: | Dub 8, 2022

Nechce se vám sedět doma? Do léta daleko a na lyže vás neužije? Tak nastartujte karavan a vyrazte
do Itálie, která je jako stvořená pro road trip s karavanem nebo obytným vozem.

1. Campeggio Giglio (Lombardie)
Nadstandardně vybavený kemp s jedinečným výhledem na jezero Garda se nachází v horách a je otevřen pro karavanisty po celý rok.

2. Camping Village Il Poggetto (Florencie)
Kemp je umístění mezi toskánskými vinicemi nedaleko Florencie. Můžete se vyhřívat na slunci a procházet se celé dny po vinicích. Odpočiňte si před další cestou v jednom z bazénů.

3. Camping Village Cavallino (Benátky)
Na pláži mezi benátskou lagunou a Jadranem najdete stylový kemp s hydromasážním bazénem a zábavným centrem pro děti. Ideální místo ke strávení dovolené na pláži a výletům do Benátek, které jsou vzdáleny 30 minut místním přívozem.

4. Firenze Camping in Town (Florencie)
Dva bazény s prostornou terasou a jedinečná poloha dělají z tohoto kempu ideální místo pro strávení dovolené. Kemp je otevřený celoročně a po klidné cyklostezce se dostanete pohodlně do centra Florencie, která je vzdálena pouze 5 kilometrů.

5. Campeggio ai Colli Fioriti (Como)
Celoročně otevřený kemp na březích malebného jezera Como láká k výletům do okolních hor. Kemp je bohatě vybavený a personál mluví několika jazyky a je ke svým hostům velice vstřícný.

6. Camping Fusina Tourist Village (Benátky)
Kemp se nachází pouhých 15 minut lodním přívozem od Náměstí sv. Marka v Benátkách a nabízí své služby celoročně. Nadstandardní služby a vybavení včetně přístavu pro kotvení loděk ocení každý turista.

7. Montaioncino (Toskánsko- Empoli)
Od 1. Března vítá kemp nadšence do agroturistiky. Ubytování přímo na vinici a exkurze do vinných sklípků jsou tím pravým pro milovníky vína. Nakoupit zde můžete víno a olivový olej vyráběný přímo na místní farmě.

8. Bosco Village (jezero Maggiore)
Kemp se soukromou pláží na březích jezera Maggiore. Ideální místo pro strávení aktivní dovolené spojené s potápěním nebo túrami po okolí.

9. Camping Residence Atlantide (Bari)
Klidný kemp přímo na pobřeží Jaderského moře má co nabídnout i na jaře. Na dosah ruky jsou zde veškerá lákadla regionu. Půjčit si zde můžete i loďku nebo kolo.

10. Camping Tunnel International (Etroubles)
Kemp v Alpách jen 15 minut autobusem od nejbližších sjezdovek. Za hodinu se pohodlně dostanete k Mont Blancu. Užívat si zde horského prostředí a krásné přírody můžete po celý rok.

Italský slovníček pro karavanisty
Punto di sosta: místo pro krátké zastavení a přenocování, není určeno na delší táboření
Area attrezzata: lze zde zůstat déle než 24 hodin a bývá zde k dispozici sociální zařízení, ale nejde o klasický kemp
Area integrata: místa připojena k dalšímu ubytovacímu zařízení (hotel, obchodní dům) a po domluvě s vlastníkem zde můžete přenocovat, pokud využijte dalších služeb jeho zařízení

 

 

NAPIŠTE NÁM