Anglie na kole – 5 tipů na jednodenní cyklovýlety

autor: | Říj 21, 2019

Jízda na kole je vaše vášeň a chtěli byste si kolo vzít s sebou také na dovolenou? Chcete objevovat krásná místa a cyklostezky napříč Evropou a už dlouho si děláte zálusk na Anglii? S karavanem není nic jednoduššího! Ale kam se vydat?

Vikingská pobřežní stezka (Viking Coastal Trail), Kent
Tento 46 km dlouhý okruh kolem výběžku ostrova Thanet (Isle of Thanet) vede kolem letovisek Ramsgate, Margate a Broadstairs, a nabízí jednu z nejatraktivnějších stezek v oblasti Kent. Krásně kombinuje venkovské a mořské scenérie. Cesta je rovinatá, ale dávejte si pozor na občasné krátké, strmé sekce. Více informací naleznete na webu vikingcoastaltrail.co.uk.

Longniddry, východní Lothian
Snadná 53 km jízda nedaleko Edinburghu. Zvládnete to za jeden den, ale stojí si ji prodloužit na víkend, pokud si chcete udělat pár zajímavých zastávek. Zahrnuje několik hradů, vodní mlýn a letecké muzeum (Musem of Flight). Silnice jsou malebné a tiché. Nastudujte si více info na visitscotland.com/cycling.

Rutlandská vodní cyklostezka (Rutland Water Cycleway), Leicestershire
Tato 40 km dlouhá stezka je z 95 % mimo silnici a většinou rovinatá. Čekají na vás krásné výhledy na největší umělé jazero v západní Evropě (3100 árů). Skvělá zpráva na konec – stezka končí opět na začátku cesty, kde na vás bude čekat váš zaparkovaný karavan. O této snadné jednodenní jízdě najdete více info na: leics.gov.uk.

Penmaenpool, severní Wales
Jedna z nejkrásnějších krátkých jízd ve Walesu, okružní cyklostezka Mawddach (The Mawddach Trail Circular Cycle Ride) pokrývá 35 km silnic v Dolgellau a Barmouth. Příkrý, ale obohacující úchvatný výhled. Rovněž přímá stezka Mawddach spojuje Dolgellau s Barmouth podél klidnější nepoužívané železniční tratě. Více informací: cyclingnorthwales.co.uk/pages/rte_mawddach.htm.

St Andrews, Fife
Tato 59 km dlouhá okružní stezka kolem východního poloostrova Fife, známá jako trasa „East Neuk“, vede do krásných přírodních přístavů a rybářských vesnic, s výhledem na moře i do vnitrozemí. Anstruther má dobré rybářské muzeum, obchod s koly a několik míst k jídlu – a hrbolaté dlážděné ulice. Více se dozvíte tady. visitscotland.com/cycling.

Která z tras vás zaujala nejvíce? Pronajměte si obytný vůz a objeďte je klidně všechny. Neomezené kilometry jsou u nás totiž samozřejmostí. Půjčit si karavan a vyrazit za dobrodružstvím nikdy nebylo snadnější.