Dezinfikujeme naše obytné vozy

autor: | Dub 30, 2020

Léto už je za dveřmi a s ním i tolik zasloužená dovolená. My, v Karavany Česko, pracujeme na plné obrátky,abychom se ujistili, že naše obytné vozy jsou perfektně připraveny na další sezonu na cestách. Chceme si být jisti, že jsou naše vozy beze stopy po koronaviru Covid-19, a proto jsme se rozhodli pro jejich důkladnou dezinfekci, a to pomocí ozónu. Na pomoc jsme si přizvali firmu Clean Factory, která se na dezinfekci ozónem specializuje a jejíž zástupce, pan Krůžela, nás s touto problematikou blíže seznámil…

Proč se pro dezinfekci používá právě ozón?

Ozón je nejsilnější dostupný oxidant a likviduje všechny formy bakterií, virů, bacilů a jiných mikroorganismů. Díky tomu, že se jedná o plyn, pronikne bez problémů i do čalounění, skříní a hůře dostupných skulin. Je tedy ideálním prostředkem pro čištění interiéru vozidel.

Jak přesně dezinfekce ozónem funguje?

Kyslík, který je vháněn dovnitř generátoru ozónu se štěpí, rozbíjí molekuly kyslíku na atomy kyslíku, stává se nestabilním a přeměňuje se v O2, tedy klasický kyslík a v O3, tedy ozón. Tyto nestabilní molekuly jsou extrémně silným oxidačním činidlem, mnohem silnějším než samotný kyslík, zároveň se ale samovolně po nějaké době rozpadají. Poté, co ozón zlikviduje bakterie, viry a další organické látky, stane se nestabilním a jednoduše se přemění zpět na kyslík.

Jak dlouho celý proces čištění ozónem trvá?

Samotné čištění ozónem trvá 30 minut. Naše firma používá vysoce výkonné, certifikované generátory z Německa, doporučuji tedy minimálně hodinu či dvě po dezinfekci nechat vůz větrat. Poté už je možné vozidlo používat.

Používáte i další prostředky dezinfekce?

Ano, místa, kterých se často dotýkáme rukama a mají tedy na sobě větší množství mastnoty (v případě vozidla se jedná o volant, řadicí páku apod.) jsou navíc ošetřena chemickými prostředky. Vozy jsou nyní naprosto zdravotně nezávadné.