Byl to netradiční zážitek v luxusu a bez omezení!

autor: | Zář 29, 2020

Matěj Ruppert, zpěvák skupiny Monkey Business, cestu obytňákem zvažoval už nějakou dobu, než se nakonec přes svého kamaráda Luďka Hrzala (známého to DJe) dostal na naši půjčovnu, že to teda vyzkouší!

Zprvu měl z cestování obytným vozem trošku obavy, zejména kvůli relativně malým dětem, ale nakonec se pro tu myšlenku celá rodina nadchla a jelo se. Matěj naplánoval výlet po Krkonoších, dostal od nás pár tipů na cestu a vyrazil vstříc novým zážitkům (jsme rádi, že některé byly zcela nové a dosud nepoznané). Po své cestě využil k přenocování např. parkoviště Hotelu Bedřiška ve Špindlerově Mlýně nebo Stellplatz na Horních Mísečkách, který si mimochodem velmi pochvaloval. Největší zážitek měl ale jednoznačně z přenocování u Špindlerovi boudy (známé jako Špindlerovky).

Matěje jsme trošku vyzpovídali:

Jak sis tvou první cestu “bydlíkem“ užil?

Bylo to skvělý, užili jsme si to parádně a máme na co vzpomínat.

Něco, co tě skutečně překvapilo?

První, co mě napadá je, jak máte ty auta luxusní, v perfektním stavu a že je to vlastně opravdu plnohodnotný byt, kdy se člověk nemusí v ničem omezovat.

Upřesníš to?

No jednoduše, že vše, co potřebuješ k běžnému životu máš s sebou, od sprchy až po lednici (jejíž velikost mne teda velmi mile překvapila, dokonce tam je i mrazák ????). Jeden se nemusí v ničem omezovat, teda vlastně všichni čtyři ????

Jak sis poradil s řízením?

Hele úplná pohoda, byl jsem od mlada zvyklej jezdit s dodávkama, a tohle je vlastně jen větší dodávka, která se mimochodem velmi dobře řídí, a tim, že máte automaty.. Úplna pohoda!

Z vlastní zkušenosti víme, že největší dobrodružství a zážitek je to hlavně pro děti, můžeš potvrdit?

Jednoznačně, holky z toho byly úplně unešeny. Ze všech těch skrytých úložných prostor (v našem případě plných hraček) a největší pecka byla samozřejmě sjížděcí postel. Ani by tam nemuseli spát, stačilo jen sjíždět a vyjíždět ???? (doufám, že to po nás stále funguje ????)

Vše v pořádku, můžeš být bez obav. A podařilo se ti zažít něco skutečně nezapomenutelného?

Čoveče, jo.. Když jsme si řekli, že si dáme trošku romantiku, tak jsme se vydali na jednu noc na Špindlerovku. Domluvili jsme se na boudě, jestli tam můžeme parkovat a přespat, což nám bylo umožněno, a užívali jsme si výhled z hřebenů Krkonoš. Nedlouho poté jste nás varovali, ať se připravíme na pořádnou bouřku, ale že jinak je to takové uklidňující, když klepou dešťové kapky na střechu, a taky že jo. Jenže.. Bouřka měla opravdu celkem grády a žena z toho byla trošku nervózní, když to začalo. Uklidňoval jsem jí, jakože pohoda. Pohoda skončila, když si s námi začal trošku pohrávat vítr (na hřebenech hor žejo, a to auto je celkem masa hmoty), což vzbudilo nad ránem i mě a už jsem měl namále, že přeparkuju. No v tu chvíli mi do smíchu úplně nebylo, ale nakonec jsme to přečkali bez újmy na majetku a nálada se zvedla poté co vysvitlo slunce a ten výhled…

Tak skončíme s pozitivy. Povídej, co se ti nelíbilo?

Hele za prvé to byla neochota personálu na horských benzínkách, kde nás několikrát odmítli s prosbou o doplnění vody. Přitom jste nám tvrdili, jak je to bez problému. Tak pozor, na menších benzínkách to problém je. Naštěstí reputaci napravila velmi milá paní majitelka horského hotelu a stellplatzu na Horních Mísečkách, za což děkujeme!

Tak to mě mrzí, to slyším opravdu poprvé. Bojím se zeptat dál, ale ještě něco? Ohledně obytňáku?

Hele shodli jsme se ženou, že příště jen ve dvou. Přeci jen toho prostoru není na rozdávání a když je člověk jinak zvyklej na zázemí hotelů (s pokojovou službou) a větší prostor, tak se občas může cítit trošku diskomfortně. Takže dále než po Česku bychom se s dětmi asi nevydali… Ale, nikdy neříkej nikdy, víš jak…

Jo to chápu, každopádně, stejně se zeptám. Pojedeš ještě někdy?

Určitě jo ????. Rád si to s váma zopakuju. Děláte to dobře. Líbí se mi, že máte nový auta, který jsou ve výbornym stavu a hlavně naprosto vybavený. Fakt jsme koukali, že je tam naprosto všechno co normálně potřebuješ k dennímu užívání kuchyně nebo ložnice. Vaše nadšení a bezproblémovej přístup, kdy je všechno možné se navíc dneska jen tak nevidí.

Děkujeme, vážíme si toho… Myslím, že to je asi celkem vyčerpávající, nebo, chceš něco dodat?

Ne… Vlastně jo, jen tak dál! A díky!

My taky! Tak příště zase buď na předávce, nebo Mankáčích!

Chcete se také vydat na dobrodružní dovolenou? Ověřte si dostupnost ve vašem termínu!