Svobodné cestování po celý rok aneb karavanem na zimní dovolenou

autor: | Zář 27, 2019

Zatímco u nás léto vystřídal ještě příjemně teplý podzim, na vysokých horách už napadly první centimetry bílé pokrývky. Pro milovníky zimních sportů je to jasný signál oprášit výbavu a připravit ji na novou sezónu. Ti nejchytřejší ji přemístí do karavanu, a za zimními radovánkami vyrazí kdykoliv a kamkoliv se jim zachce.

Proč zrovna obytný karavan? Není lepší si objednat vyhřátý pokoj se sprchou a pohodlnou postelí v nějakém tom pěkném penzionu uprostřed hor? Nikoliv. Moderní karavan je takový hotelový pokoj na kolečkách s tím rozdílem, že nemusíte předem nic rezervovat a navíc si jej postavíte, kde se vám zlíbí. Třeba na osamoceném parkovišti s úchvatným výhledem na panorama zasněžených horských vrcholů.

4 hlavní důvody, proč v zimě cestovat karavanem

Jsou pro vas prázdniny pod stanem to pravé ořechové a hotel zní jako sprosté slovo? Chcete mit i v zimě možnost putovat z místa na místo a zároveň si užívat komfortu v podobě tepla, pohodlných postelí, sprchy a WC? V tom případě je cestování obytným vozem to nejlepší řešení vaší příští dovolené!

  1. Nezávislost a volný pohyb

Plné hotely vás nikdy nezastaví, můžete jet do jakéhokoliv lyžařského střediska a když se vám přestane líbit nebo se zhorší počasí, jednoduše vyměníte lokalitu za lepší.

  1. Nižší ceny

Nechcete-li hned investovat do vlastního karavanu, můžete si jej půjčit. V zimě je to snazší než v létě a pronájem karavanu seženete i na posledních pár dní před plánovaným odjezdem. Také cena půjčovného je nižší než v létě a to i v období Vánoc a nového roku.

  1. Absolutní komfort 

Cestování karavanem poskytuje především pohodlí mít neustále vše při sobě. Kromě lůžka, koupelny a WC si vezete také plně vybavenou kuchyň. Tu ocení zejména rodiny s dětmi a cestovatelé, kteří nechtějí zbytečně utrácet. Ceny občerstvení bývají v oblíbených lyžařských střediscích/resortech poměrně vysoké, to Vás ale nemusí trápit, protože si můžete kdykoliv odskočit na teplý čaj, kávu i oběd pro celou rodinu.

  1. Bezplatné parkování

Zimní lyžařská střediska v Evropě, včetně ČR, jsou uzpůsobena už i pro obytné vozy. Parkování zde býva dokonce zdarma a často nabízí i možnost přípojky elektřiny a další zázemí (wc, půjčovny, restaurace, bary atd.) Určitě doporučujeme aplika park4night.

 

Jak si vybrat karavan, aby vám v zimě nebyla zima

Na cestování v zimě je nutné půjčit si kvalitní obytný vůz uzpůsobený pro cestování v chladném až mrazivém počasí. Takový karavan musí mít dostatečně silné stěny, dobrou izolaci a kvalitní topení, které karavan rychle vyhřeje. Hodí se také speciální prostor určený pro sušení mokrého oblečení, lyžáků, lyží a dalšího vybavení.

K základní výbavě karavanu by v zimním období neměly chybět zimní pneumatiky, sněhové řetězy, velká lopata i dostatek plynových lahví obsahující propan. Bez elektřiny se v nouzi obejdete, ale s ní je zimní cestování určitě pohodlnější. Proto je doporučeno sebou vozit výkonnou invertorovou elektrocentrálu, díky které o elektřinu nepřijdete ani při kempování na divoko. V dobré půjčovně karavanů vám ji rádi zapůjčí.